כל מה שרצית לדעת על קפה

 

| דף הבית | קפה | סוגי מכונות | קפסולות או קפה טחון |  תהליך הכנת אספרסו | מטחנות | אביזרים | קפה בעולם | קישורים |
| מאמרים וסקירות | שאלות ותשובות | קליית קפה | Isomac Millenium | My Machines | Fiorenzato Bricoletta |

 

הציוד שלי

במשך השנים היו ברשותי מספר מכונות אספרסו. הראשונה התקלקלה לאחר כשנה וחצי ולא נמצא מי שיתן לה שירות למרות שנקנתה בארץ וכמותה נמכרות גם כיום (מכונות שמיובאות ביבוא חד פעמי ללא ביטחון לקבלת שירות בעתיד).

המכונה הבאה שרכשתי הייתה גאג'יה קלאסיק מוזהבת שלא הצלחתי להגיע עמה לתוצאות טובות עקב טחינה לא אחידה במקומות בהם רכשתי את הקפה. בנוסף המכונה החלידה למרות הציפוי שלה. במקביל רכשתי מכונת קפסולות C150 של חברת נספרסו לשימוש במשרד. מכונה זו שימשה אותי נאמנה וגם השירות של היבואן טוב מאוד. כאשר הגעתי למסקנה כי מחיר הקפסולות יקר וגם דרשתי איכות טובה יותר על ידי קפה שנטחן מפולים ולא קפסולות החלטתי על ביצוע שדרוג נוסף.

המכונה הבאה שרכשתי הייתה מכונה אוטומאטית אופל שרר הטוחנת פולים באופן אוטומאטי ומכינה אספרסו בלחיצת כפתור. מכונה זו נמצאת ברשותי עד היום. המכונה הנוספת שברשותי היא Isomac Millenium מכונה מקצועית שהחליפה את מכונת האספרסו Isomac La Cappuccina של אותה חברה. לצורך טחינת הפולים לרשותי שתי מטחנות: Cunill El Cafe Tranquilo תוצרת ספרד ו- Mio Star (זהה לסוליס 177) תוצרת שוויץ. את פסולת הקפה אני מפנה ל- Knock Box שעוזר מאוד לשמור על הניקיון וזירוז תהליך העבודה במקרה של הכנת מספר ספלים.

ברצוני להדגיש שעל מנת להגיע לתוצאות טובות בהכנת אספרסו ומשקאות אחרים אין צורך לקנות ציוד יקר כפי שאני רכשתי. ציוד ברמה מקצועית מאפשר תפעול נוח יותר כגון: הכנת אספרסו ו/או הקצפת חלב ללא צורך בהורדת טמפרטורת המים (כנדרש במכונה עם דוד אחד), טמפרטורת מים יציבה, ללא שונות רבה ומיצוי טוב יותר של הקפה.

שילוב של מכונת אספרסו וטחינה עצמית של פולי הקפה היא נקודת המוצא לאוהב הקפה. העלות ההתחלתית הנדרשת לרכישת שני פריטים אלו (מטחנת קפה + מכונת אספרסו) נעה בין כ- 1,500 ל- 2,000 ש"ח עבור הציוד הנמכר בארץ  (מחירי חודש מאי 2002).

המבחן הקובע לשותה הקפה הוא מבחן הטעם האישי. יש אוהבי קפה המסתפקים בהכנת קפה במקינטה ומקציפים את החלב בפלנג'ר (פילטר בוכנה) המשמש גם להכנת  קפה פילטר. באם טעם הקפה המתקבל מספק אותם הרי אין סיבה שיוציאו אלפי שקלים לרכישת ציוד כאשר ניתן להסתפק בהוצאה של עשרות עד מאות בודדות של שקלים.

Opal Schaerer - אופל שרר

המכונה נמצאת ברשותי מספטמבר 2000. למכונה שתי מערכות חימום (דודים) נפרדות המאפשרות הכנת קפה וחלב חם מוקצף בו זמנית במקביל. למכונה משטח לחימום כוסות ויכולת שימוש בכוס גבוהה במיוחד. אני מרוצה מביצועי המכונה והתוצאות שהיא נותנת אולם נדרשתי ללמוד אותה על מנת להגיע לביצועים טובים. מאחר ולמכונה צנרת פנימית יש להקפיד ולהזרים מים חמים בטרם הכנת האספרסו שכן באם לא תחומם הצנרת טרם הכנתו (פחות חשוב בהכנת קפוצינו) ייצא הקפה קר.

עלי לציין כי לאחר 17 חודש ארעה למכונה התקלה הראשונה. השירות והאדיבות של היבואן טובים מאוד והוא טיפל בתקלה במהירות ובמקצועיות. לסיכום, המכונה קלה לתפעול ולתחזוקה. לאחר למידת הפעלתה ניתן להגיע בלחיצת כפתור לתוצאות טובות מאילו המתקבלות בחלק מבתי הקפה.

להלן מספר פרטים על המכונה:

שימוש מומלץ - עד 100 כוסות ביום

זמן חימום ראשוני (ממצב קר) של המכונה - 2 דקות

מידות (רוחב/גובהה/עומק) - 310 / 415 / 395 מ"מ

מיכל מים - 2.4  ליטר

צריכת חשמל 230v-2200W 50/60 Hz, 10A

כבל חשמל - אורך 1.1 מטר

אופציות - ניתן לחבר בחיבור מים קבוע

 

לוח הפעלה אלקטרוני לתפעול המכונה

 

מיכל מים נשלף בעל קיבולת של 2.4 ליטר.

 

עוגות הקפה (הפסולת) מושלכות באופן אוטומאטי למיכל גדול שקל לפנותו.

 

גישה נוחה לניקיון המכונה והבוכנה. למכונה שלוש תוכניות ניקוי אוטומאטיות.

 

למכונה מטחנה מקצועית בעלת שישה מצבים המאפשרים כיוונון עובי הטחינה

 

 

ניתן להכניס קפה טחון אחר (נטול קפאין למשל) על מנת לנסותו.

 

 

להלן מספר דוגמאות למשקאות הקפה שהכנתי באמצעות האופל שרר:

קפה שלושה צבעים

אספרסו

 

Isomac La Cappuccina

מכונה זו שימשה אותי כשנה ורבע. הכנתי בה בעיקר אספרסו, עד 8 פעמים ביום. זוהי מכונה נחמדה לשימוש ביתי. למכונה דוד מים מנחושת, וגוף עשוי נירוסטה. בחלק העליון של המכונה יש משטח לחימום ספלים. בתקופה בה הייתה המכונה ברשותי היא התקלקלה פעם אחת (גוף החימום), ותוקנה במהירות ובמקצועיות במסגרת האחריות (שנתיים) הניתנת למכונה.

 

להלן מספר פרטים על המכונה:

משקל : 9 ק"ג

מידות (רוחב/גובהה/עומק) - 300 / 360 / 260 מ"מ

משאבה - 12/14 atm

מיכל מים - 3.0 ליטר

חשמל - 230v - 50Hz -1000W 

 

 

להלן מספר דוגמאות למשקאות הקפה שהכנתי באמצעות ה- Isomac La Cappuccina:

 

Isomac Millenium

מכונה זו ברשותי מסוף חודש אפריל 2002. המכונה מסווגת כמכונה מקצועית ומספקת קיטור ומים חמים באופן שוטף באמצעות חיבור קבוע למקור המים. ניתן לקבל את המכונה כאשר מקור המים הוא מיכל בגודל 3 ליטר (האופציה המותקנת במכונה שברשותי). קיים מנגנון ביטחון לכיבוי המכונה כאשר אוזלים המים במיכל.

במהלך חודש ינואר 2004 החלפתי את המילניום במכונת אספרסו של חברת Fioreenzato דגם Bricoletta. להחלטתי להחליף את המכונה היו מספר סיבות והעיקרית היא הרצון לחבר את המכונה בתצורת חיבור ישיר למים. שתי המכונות ניתנות לחיבור בתצורה זו אולם לדעתי לבריקולטה יש יתרון מאחר והיא מגיעה בתצורת חיבור ישיר עם משאבה ווליומטרית שהופכת אותה לקניה עדיפה בתצורת חיבור זו. סיבה נוספת להחלפה היא העובדה שהבריקולטה מגיעה עם דוד יותר גדול ומכאן שניתן להקציף חלב איכותית ביתר קלות, יותר זמינות של קיטור (גם במילניום ניתן להגיע להקצפה באיכות טובה אולם בבריקולטה יותר קל לבצע זאת).

שתי המכונות בעלות גוף נירוסטה ושילדה איכותית אך הגישה לרכיבים בבריקולטה יותר מהירה, שני ברגים והכל נגיש לתיקון וטיפול. במילניום פירוק השילדה לוקח מספר דקות (עד 10 דקות לאדם מנוסה) ומכאן שהיא פחות נגישה לטיפולים שכן גם ההרכבה לוקחת יותר זמן.

במכונת המילניום ששימשה אותי הוחלף אחד הברזים החשמליים ובזמן שהיא הייתה מפורקת הוצגו בפני חלקים של מילניום לעומת חלקים של הבריקולטה והשתכנעתי שחלק מהרכיבים שבבריקולטה יותר איכותיים מאלה שבמלניום.

 

 להלן מספר פרטים על המכונה:

משקל : 22 ק"ג

מידות (רוחב/גובהה/עומק) - 290 / 390 / 445 מ"מ

משאבה - 12/14 atm

חיבור קבוע לברז מים או למיכל מים בנפח 3.0 ליטר

חשמל - 230v - 50Hz -1400W

 

Fiorenzato Bricoletta

מכונה זו ברשותי מאמצע חודש ינואר 2004.

 

 להלן מספר פרטים על המכונה:

משקל : 24.5 ק"ג  מודל חיבור מים ישיר ו- 20 ק"ג מודל עם מיכל מים

מידות (אורך/רוחב/גובהה) - 300 / 390 / 420 מ"מ

דוד מים / Heater בנפח 2.1 ליטר

חיבור קבוע לברז מים עם משאבה ווליומטרית  או למיכל מים בנפח 2.5 ליטר משאבת רטט

חשמל - 230v - 50Hz -1200W

למעבר לתמונות נוספות של הבריקולטה מתחת לאריזה, בחר את הקישור.

 

Copyright © 2002 CafeWiz.com - אין להעתיק ולהשתמש בקודים, תמונות או תכנים ללא קבלת אישור: copyright@cafewiz.com